Anna Fedyniak-Kołodziej

Prezes Fundacji Kultura.Teraz! / Reżyserka

O artystce

Współzałożycielka i prezes fundacji „KULTURA.TERAZ!”

Magister sztuki, nauczyciel dyplomowany, specjalista w dziedzinie muzyki, rytmiki i kształcenia słuchu. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej, Rytmiki i Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Gdańsku w 1998 r. Zajmuje się edukacją przedszkolną w zakresie nauczania rytmiki i umuzykalnienia dzieci. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Koszalinie, skąd pochodzi. Uczestniczyła w kursach prowadzonych przez Batię Strauss (Izrael), prof. M. Skazińską (Poznań), prof. E. Szatan (Gdańsk).

Jest cenionym pedagogiem w dziedzinie rytmiki, kształcenia słuchu i improwizacji fortepianowej. Oprócz Gdańskich Szkół Autonomicznych, gdzie aktywnie uczestniczy w kreowaniu edukacji muzycznej dzieci, współpracuje z Akademią Muzyczną w Gdańsku i Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną w Gdańsku. Jest metodykiem nauczania rytmiki i kształcenia słuchu. Jest współzałożycielką, a obecnie dyrektorem Przedszkola Kolorowego w Gdańsku Matemblewie o profilu artystyczno-językowym.

W 2014 r. ukończyła studia podyplomowe – Zarządzanie Oświatą w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku, prezentując pracę pt.: „Kreowanie pozytywnego wizerunku przedszkola na przykładzie Niepublicznego Punktu Przedszkolnego – Kolorowe Przedszkole w Matemblewie. Współzałożycielka i prezes fundacji „KULTURA.TERAZ!” na rzecz kultury trójmiejskiej powstałej w 2019 roku. W tym samym roku wyreżyserowała z powodzeniem spektakl operetkowy pt.: ”Księżniczka czardasza” Imre Kalmanna, który obejrzało 4,5 tysiąca widzów. We wznowieniu wspomnianej operetki zagrała jedną z ról dramatycznych, kreując partię Księżnej Waylershaim.

Obecnie trwają przygotowania do kolejnych realizacji operetkowych, które niebawem przedstawione zostaną trójmiejskiej publiczności.

Kontakt

Kontakt